Závody

Maratón. Pro většinu začínajících běžců je to vzdálená meta, které by chtěli v budoucnu dosáhnout. Pro zkušené běžce je vždycky čest se s touto distancí popasovat. Je to slavnostní okamžik. Trať o délce 42,195 km budí respekt a je třeba se na ni řádně připravit ať už patříte k běžeckým rutinérům nebo elévům.

Pro sportovce, ať už profesionálního nebo amatérského, je vždycky největší zážitek představit se na domácí půdě. Sejdou se známí, rodina a kamarádi a člověk tak má postaráno o příjemné prostředí a extra motivaci aby předvedl co nejlepší výkon.

Jak jsme již několikrát psali, velmi rádi se účastníme závodů, které mají atmosféru, které jsou zážitkem a které nás mohou někam posunout. Děláme sport pro radost a pro jakýsi těžko vysvětlitelný dobrý pocit, který každý kdo jednou nějaký závod absolvoval, dobře chápe.

Minulý víkend proběhly dva ultratrailové běhy, ke kterým upíná zraky česká běžecká veřejnost. Legendární Beskydská Sedmička a Běhej Lesy Jizerská Padesátka

Týden po legendárním triatlonovém závodě Valachyman ze seriálu Valachtour, nám v kalendáři svítil další velmi známý seriál Běhej Lesy. Jak název napovídá, jedná se o trailový běžecký seriál napříč celou Českou republikou, konkurence bývá obrovská a seriálu se účastní i největší česká běžecká esa. Náš, červeně zakroužkovaný závod, nese název Běhej...

Po letní pauze jsme zpět v kolotoči závodů a začali jsme pěkně zostra. Triatlonem, tedy sportem který kombinuje dva sporty, které milujeme se sportem, který nenávidíme. Aby bylo jasno jedná se, konkrétně v případě Valachymana, o 360 metrů plavání v jezeře, 17 kilometrů jízdy v krutých kopcích a 4,5 kilometru terénního běhu.