Závody

S blížícím se termínem tohoto světoznámého triatlonového závodu, zavládla v týmu SPLŠ panika a krutý boj o nominaci. Boj ovšem tentokrát nebyl o to kdo závod pojede, ale o to kdo tento náročný závod nepojede. Jedno mají členové SPLŠ společné, jsou to všichni, bez výjimky prachbídní plavci a triatlon, jak víte, plaveckou vložkou začíná.

Náš poslední článek i závod je datován k únoru letošního roku. Tehdy jsme zazářili na Noční stopě Valachy a plni optimismu jsme byli připraveni nechat náš hvězdný prach zářit i v ostatních závodech a projektech, kterých bylo v plánu nemálo. Potom však přišla ta nemilá ošklivá věc a plány nám srovnala se zemí. Nejen nám.

Noční stopou jako již tradičně začíná dobrodružství jménem Valachytour. Pro nás tímto oblíbeným závodem začíná celá letošní sezóna, nezvykle trochu později. Rozhodli jsme se věnovat tréninku a na dvou vysokohorských tréninkových kempech jsme hltaly dávky kilometrů s tím abychom byli připraveni se porvat o týmový úspěch v celé Valachytour.

Maratón. Pro většinu začínajících běžců je to vzdálená meta, které by chtěli v budoucnu dosáhnout. Pro zkušené běžce je vždycky čest se s touto distancí popasovat. Je to slavnostní okamžik. Trať o délce 42,195 km budí respekt a je třeba se na ni řádně připravit ať už patříte k běžeckým rutinérům nebo elévům.

Pro sportovce, ať už profesionálního nebo amatérského, je vždycky největší zážitek představit se na domácí půdě. Sejdou se známí, rodina a kamarádi a člověk tak má postaráno o příjemné prostředí a extra motivaci aby předvedl co nejlepší výkon.

Jak jsme již několikrát psali, velmi rádi se účastníme závodů, které mají atmosféru, které jsou zážitkem a které nás mohou někam posunout. Děláme sport pro radost a pro jakýsi těžko vysvětlitelný dobrý pocit, který každý kdo jednou nějaký závod absolvoval, dobře chápe.