Behěj Lesy Lednice 2020

08.07.2020

Náš poslední článek i závod je datován k únoru letošního roku. Tehdy jsme zazářili na Noční stopě Valachy a plni optimismu jsme byli připraveni nechat náš hvězdný prach zářit i v ostatních závodech a projektech, kterých bylo v plánu nemálo. Potom však přišla ta nemilá ošklivá věc a plány nám srovnala se zemí. Nejen nám. 

Nicméně je tu konec června, opatření i hysterie pomalu pominuly a my jsme byli schopni naplánovat první reálný závod. Vybrali jsme si jeden s nejkrásnějších bežeckých závodů u nás. Běhej Lesy Lednice. Běh krásnou zámeckou zahradou a místními lužními lesy, každoročně za krásného a běhu přívětivého počasí.

Nominace byla jednoduchá, to nejlepší co v běžeckém portfoliu máme. Kačka Janíčková za ženskou část týmu a mužský prapor hrdě nesl Milan Trlica. Oba si plni ambicí vybrali delší 22 km dlouhou trať. Zbytek týmu se prozatím šetří na jiné závody, nebo nemá dostatečnou formu či odvahu.

Týden před závodem se nám trochu zkazilo počasí, což nám nevadilo, alespoň jsme nabrali síly na závod samotný a předpověď na víkend byla optimistická. Lednicko-valtický areál nás tak přivítal souvislými provazy deště. Pamětníci v holinkách na startu vzpomínali, že tak hnusně ještě v historii závodu nebylo. Nicméně déšť pro běžce zvyklého běhat celoročně, není žádný problém. Takže start a jdeme na to.

Komentář k průběhu závodu od obou našich borců se nám buďto nepodařilo získat nebo není publikovatelný. Ale co se asi stane s lužním lesem nebo s loukou po týden trvajícím dešti, když přes ni přeběhne stádo namotivovaných běžců si asi umíte představit. Hloubka bahna se pohybovala mezi 5 až 25 centimetry.

Vzhledem k okolnostem zní až neuvěřitelně dosažené časy našich borců na 22 kilometrech. 

Kačka dosáhla na bronzový stupínek ve své kategorii v čase 1:44:54

Milan obsadil 14. místo v čase 1:32:33.

Klobouk dolů. Další závody budou následovat a v akci snad budete moci spatřit i ostatní hvězdy týmu.