Noční stopa Valachy 2020

12.02.2020

Noční stopou jako již tradičně začíná dobrodružství jménem Valachytour. Pro nás tímto oblíbeným závodem začíná celá letošní sezóna, nezvykle trochu později. Rozhodli jsme se věnovat tréninku a na dvou vysokohorských tréninkových kempech jsme hltaly dávky kilometrů s tím abychom byli připraveni se porvat o týmový úspěch v celé Valachytour.

Do našich plánů ještě před prvním závodem sezóny hodil vidle náš předseda. V prosinci si při exhibičním hokejovém utkání vykloubil rameno, aby následně týden před startem noční stopy simuloval oteklé koleno a dva dny před startem to jistil chřipkou. Jeho start byl vyloučen, stejně tak jako start benjamínka týmu Martina Valigury, který simuloval veskrze ty samé potíže jako předseda. Do zbraně tak musela Iveta Balejová, fenomenální vsetínská běžkařka, která zraněné hvězdy našeho týmu naprosto zastínila.

Na soupisce ji doplnili. Nestor a propagátor norské silové soupaže Ondřej Novosad. Legenda janovského běžeckého lyžování Milan Trlica. Legendární dříč Michal Srba a fenomenální multisportovkyně Daniela Cehlárová dříve Vaiglová.

V sobotu 8.2. v 18:00 naše hvězdy rozzářily oblohu nad karlovickým hotelem Galík. Nebo to byly spíše stovky čelovek. Závod je totiž netradiční tím, že se startuje potmě intervalovým způsobem. Letos se do poslední chvíle nevědělo zda se poběží na lyžích nebo v trailových botech. Karlovice totiž trápí nedostatek sněhu a zde musíme pochválit pořadatele protože objednávku sněhu nepodcenili a dva dny před závodem napadlo 30 cm. Závod tak byl běžkařský, tak jak má být.

Výkony našich reprezentantů byly na tradičně vysoké úrovni. Nejlepšího výsledku dosáhla Daniela, která v nabité konkurenci obsadila 15. místo v ženách (4. místo v kategorii). V závěsu za ní doklouzala Iveta 31. místo (10. místo v kategorii). V mužích byl nejlepší Ondra Novosad, obsadil krásné 42. místo. V závěsu za ním dojel Milan na 60. příčce a hned za ním Michal 67. příčka.

Co nás zajímalo nejvíce byla soutěž týmů. Z 86 zúčastněných týmů nám to vyneslo 3. místo v těsném závěsu za druhým a vedoucím týmem. Sezóna je ještě dlouhá a my se budeme prát o co nejlepší výsledek. Dalším závodem je Bike Valachy.očekáváme opět masivní marodku, čím víc se bude závod blížit. Proto neváhejte, kdybyste si chtěli zazávodit v našem dresu napište nám na spls@spls.cz