Běhej Valachy - Valachytour 2019

23.10.2019

Když před rokem končila Valachytour, náš tým se teprve začínal formovat. Naše hlavní hvězdy Milan Trlica a Michal Srba ji absolvovali celou a Milan ji dokončil na celkové 18. pozici

Nikoho tehdy nenapadlo, kam až se tým za ten rok posune. Že dovolíme závodit i ženám :), že se octneme na stupních vítězů, že budeme mít sponzory a hlavně, že nejlépe umístěným závodníkem týmu v letošní Valachytour bude Ondra Novosad.

To co nás charakterizuje nejlépe je týmovost. Ačkoliv, nejsme schopni se během sezóny sejít jinde než v hospodě, tak jsme letos obsadili 6. místo v klubovém pořadí Valachytour z celkového počtu 398. týmů a to je malý sportovní zázrak.

Našim bodově nejúspěšnějším vystoupením bylo právě říjnové Běhej Valachy. Nebýt zranění Katky Janíčkové, tak jsme poprvé na závodech v plné sestavě.

Počasí bylo vskutku ideální. Forma našich borců taktéž. Pro většinu z nich to byl poslední běžecký závod sezóny, takže se nebylo na co šetřit.

Začněme na krátké 7 km trati. 

Předseda Martin Janíček vyrazil z první brázdy jako střela a většinu prvního kilometru trati si hlídal druhé místo. Pak mu dle předpokladů došlo a v cíli byl rád za konečné velmi slušné 12. místo (5. místo v kategorii).

Pro Katy Trlicovou to byl první horský závod, tréninku v kopcích dle svých slov moc nedala. V cíli byla celkově 58 v kategorii zaznamenala krásnou 15. příčku.

Po čase nás opět podpořila skvělá vsetínská vytrvalkyně Eva Jakubkovičová. S tratí se porvala se ctí a v cíli byla vysmátá a v suchém tričku na 68. příčce ovšem jako sedmá ve své kategorii.

Dlouhá trať.

Malou sportovní tragédii prožil Milan Trlica. Celou dobu závodu se držel ve skupině čtyř běžců bojující o 11. místo. Celá skupina ovšem zapomněla odbočit a protáhla si trať o dalších 2,5 km. Celková 74. pozice je tak velkým zklamáním (38. v kat.). Dobrou zprávou je, že jedno povinné sezónní zabloudění má Milan za sebou a příští týden na závodě TOŽ BĚŽ, kde zabloudil vloni, tak může běžet beze strachu a celé závodní pole klidně vést.

Ondra Novosad, nestor vsetínského bikingu a běžeckého lyžování, avšak zarputilý neběžec. Z celého závodního pole měl letos, hned po dalším našem závodníkovi Michalu Srbovi, nejmíň naběháno. Na trati to ovšem nebylo poznat. Doletěl si pro hodnotné 91. místo (44. v kat.) a zároveň ukončil sezónu na 35. příčce celého Valachytour z více než tisícovky závodníků.

Michal Srba sliboval super výkon. Sezóna protknutá zraněními se ovšem zachránit nepodařila. Celkové 112. místo a 49. v kategorii je daleko za loňskými časy. Michal slíbil, že úplně vynechá večírkovou sezónu a bude se soustředit na trénink a hledí s optimismem na sezónu příští.

To nejlepší nakonec. Daniela Vaiglová, naše nová posila a naše nejúspěšnější závodnice. Byla to její premiéra na tomto náročném závodě. Rozhodně se neztratila výsledkem bylo 95. místo celkově a hlavně 8. místo v ženách. Dance děkujeme a stejně jako ona hledíme s optimismem k příštímu ročníku Valachytour.

Sezóna ještě úplně nekončí. Posledním závodem bude 26.10. horský závod Tož Běž ve Zděchově, po závodě následuje zavíračka sezóny v restauraci u Lva. Takže dorazte fandit.

SPLŠ