Vysokohorský kemp Livigno - 1. část

16.01.2019

Co je nového v Livignu? Po té co se místní rolbaři dozvěděli, že přijede Skupina přátel lehkého šlapání na kemp, upravili dalších 15 km profilově středně těžkých až těžkých tratí nad rámec běžných zvyklostí. To však nevěděli, že ani 15 km nebude dostačujících. Tréninkové dávky jsou opravdu enormní, v počátku kempu jsme se soustředili na objem a nyní teprve přecházíme na intenzitu.

První dva dny nás přivítalo nevlídné počasí sovětského typu, ani silný mráz, přívaly sněhu a směšně nízké ceny alkoholu v místních duty free shopech nás neodradily od tvrdého tréninku. Ani týmy jako je Santander nebyly ve stopě v tak brzkých ranních hodinách. Ve stopě jsme byli dokonce dříve než místní rolbaři. Čekáme poděkování od Anderse Aukladna pro perfektně prošláplou stopu v metru prašanu. Na rozdíl od profesionálních běžkařských týmů, které se věnují v odpoledních hodinách spíše regeneraci, naše skupina nastoupila druhou fázi tréninku na místních pistách.

Touto cestou bychom chtěli našim fanouškům a sponzorům vzkázat, že děkujeme za podporu a důvěru v nás vloženou. Je to pro nás velký závazek a zároveň hnací motor do dalšího intenzivního tréninku. Přikládáme pár ilustračních fotografií jako poděkování. Po skončení kempu připravíme obsáhlou reportáž včetně rozhovorů s účastníky a finální nominace na ČEZ Jizerskou padesátku, která se nám kvapem blíží.