Valašský Hrb 2019 - Golden Trail Series

28.05.2019

Poslední květnový víkend byl pro Skupinu Přátel Lehkého Šlapání plný sportovních událostí. Ještě než se společně s námi vydáte do Rychlebských hor, kde nakouknete pod pokličku naší cyklistické přípravy, musíme se vrátit k běhu. 

25. května startoval 7. ročník závodu s příhodným jménem Valašský Hrb. Tento krásný a náročný závod startuje z "vrchu umělců" tedy valašského kopce Soláň. Závod samotný za těch pár ročníků neuvěřitelně vyrostl a může ze to jednak pořadatelský tým, tak samo legendární místo s kouzelnými výhledy, ale především krásná a extrémně náročná trať vedoucí neustále z hrbu do hrbu po místních kamenitých stezkách. Velkým oceněním pro organizátory tak bylo letos zařazení do prestižního seriálu Golden Trail National Series. Konkurence se logicky očekávala vysoká a očekávání bylo učiněno zadosti.

Na stratu se sešlo něco kolem 500 vytrvalců, kteří si mohli vybrat z tratí o délce 10 km, 20 km, 30 km a 50 km. SPLŠ vsadilo na svou jedničku Milana Trlicu. Ten vzhledem k nadcházejícímu náročnému programu zvolil konzervativní 20 km trať s převýšením 562 metrů. Do závodu jsme vstupovali s nejvyššími ambicemi, jako vždy ovšem bez přílišných očekávání. "Natrénováno mám solidně, forma jde nahoru, ovšem zítra nám začíná tréninkový kemp na Rychlebkách, tak bych se nechtěl zbytečně příliš unavit abych tam klukům stačil," vyprávěl Milan před startem závodu. Dle následného vývoje závodu to bylo zřejmě důmyslné blufování. Protože Milan vyrazil společně s ostatními favority jako blesk. Hostýnsko-Vsetínské hory má proběhané křížem krážem, využil tedy znalosti místních terénů a doběhl si pro svoje premiérové stupně vítězů a prozatím největší úspěch Skupiny Přátel Lehkého Šlapání v této sezóně. "Na stupních se mi líbilo, chtěl bych se tam podívat častěji. Závod byl hodně náročný, ten profil vám nedá ani na vteřinu odpočinout, krásný závod" vykládal už v chumlu novinářů Milan.

Další pokus dostat se na stupně vítězů bude mít už příští víkend, kdy se běží Festivalový půlmaraton Zlín. Před tím vám ještě přineseme reportáž z týmového soustředění, kde se mimo jiné dozvíte, jestli nám Milan stačil a jaké ambice bude mít Ondra Novosad na Bike Valachy.

SPLŠ