Valachiarun 2019 - nominace

25.09.2019

Kvapem se blíží náš jediný domácí běžecký závod. Závod, jež odstartoval závodní bežeckou kariéru mnohých našich členů. Již tuto sobotu 28. září na fotbalovém stadionu v Janové vypukne již 12. ročník Valachiarunu.

Loni nám závod přinesl doslova medailové žně a letos nejsou ambice menší. Na startu bude bohužel chybět velká favoritka závodu na 10 km Kateřina Janíčková, jež měla obhajovat loňský bronz. Letos měla formu ještě o stupeň lepší, bohužel se týden pře závodem zranila a sezóna pro ní nejspíše skončila. "Nedá se nic dělat, to je sport, přijedu alespoň fandit ostatním členům týmu. Mrzí mě to o to víc, že Janová je moje rodná vesnice, ale slibuji, že za rok se tu vrátím a desítku vyhraji" pronesla Kateřina.

Dalším Janovským rodákem je Milan Trlica, který nebude chybět na horské 18 km trati. Cílem bude zlepšit loňské 6. místo a dle letošních časů bude rozhodně patřit k aspirantům na medaile.

Velký příběh zde napíše i Michal Srba. Na letošní sezónu by asi nejraději brzy zapomněl. Na začátku se potýkal se slabou formou v důsledku zimních oslav. Pak se začínal dostávat do špičkové formy. Bohužel na Bike Valachy utrhl přehazovačku a pak přišlo komplikované zranění, které ho vyřadilo na dlouhé měsíce. Teď se Michal vrací a hned na horskou osmnáctku. Přijďte mu fandit a psychicky ho podpořit.

Asi největší medailovou favoritkou bude Daniela Vaiglová. Po loňském 2. místě na 10 km letos poběží trať nejdelší. Letos kde se objevila tam zapsala stupně vítězů. Bude tomu tak i v Janové?

Hodnotný výsledek budeme očekávat i od předsedy Martina Janíčka, který vybral nejkratší sprinterskou 4 km dlouhou trať. "Já letos absolvuji vlastně dvojzávod. Poběžím ještě 300 metrů se svoji 2 letou dcerou v předprogramu. Doufám, že to moc nenapálí aby mi zbyly nějaké síly na můj hlavní závod" vysvětlil předseda.

Přijďte nás podpořit v sobotu do Janové, je připraven bohatý program i pro děti. Tento závod se svojí domácí atmosférou je ideálním pro start i vaší běžecké kariéry.

SPLŠ