Letní pauza - Stoupa Cup, Valachyman nominace

30.07.2019

A už je to zase tady, letní pauza pomalu končí a my najíždíme na zběsilý závodní režim. Ptáte se, co dělá takový amatérský sportovec během letní přestávky? Válí se na plovárně, vysedává po zahrádkách (myšleno restauračních)? V žádném případě. Pokud chce pracně vydřenou jarní formu udržet a nebo ještě lépe někam posunout, tak maká. Makali jsme i my, většinou se každý připravoval individuálně, přece jen jsme už zkušení veteráni a víme co si naše těla žádají. První plody jsme sklidili již minulý víkend, kdy se Michal Srba, Ondra Novosad a Martin Valigura zúčastnili známého benefičního hokejbalového turnaje Stoupa Cup, který již dávno přesáhl hranice našeho regionu. Jedná se jednu z nejvýznamnějších sportovně společenských akcí pořádaných na Vsetíně, která má navíc charitativní účel. Podporuje ji i spousta sportovních hvězd. Více o akci se můžete dozvědět na tomto odkaze www.stoupacup.cz budeme samozřejmě rádi, když akci podpoříte, nikdy není pozdě pomáhat! Formu zde ukázala především legenda Vsetínského hokejbalu Michal Srba, který si ovšem po vstřelení jednoho z klíčových gólů přivodil drobné svalové zranění a tak raději pošetřil síly na večerní afterpárty. A vyplatilo se, večerní výkony byly tradičně o několik stupňů výše a kluci potvrdili, že letní přípravu umí a forma je výtečná.

Takže na společenské akce jsme připraveni výtečně a co sportovní výkony? To budeme moc prokázat již tento víkend na tradičním triatlonovém závodě Valachyman, zlatý hřeb série Valachytour. Jedná se o nejnabitější sportovní akci v našem regionu s největší konkurencí. Letos je rozdělena do dvou dní. V pátek proběhnou u jezera Balaton v Novém Hrozenkově dětské závody a takzvaný amatérský závod (zkrácené distance). V sobotu už příjde na řadu hlavní závod skládající se z 350 metrů plavání, 16 km horské kolo a na závěr horský 4,5 km dlouhý běh. První odvážlivec se pustí do boje s náročnou tratí v 9:00.

SPLŠ letos nominovala do hlavního závodu jedničku týmu Milana Trlicu, jeho triatlonová forma je letos záhadou, protože se připravuje především na běžecké závody, překoná loňský čas? Dále jsme poskládali smíšenou štafetu ve složení Zuzana Obrová, Martin Janíček, Kateřina Janíčková, tady už budou očekávání větší, cíl by měla být první desítka. Zuzka je špičková plavkyně a bude to její první start za SPLŠ. Kolo pak rozjede předseda, jehož forma je jako vždy velkou záhadou, dle zákulisních informací toho letos moc nenajezdil, ale nechme se překvapit. Závěr obstará skvělá bežkyně Katka, která je v přípravě na závod Běhej Bílá, ale forma už by měla být na místě.

Tak přijďte fandit v sobotu na Balatón!

SPLŠ