JeLyMan 2019

24.02.2019

Slovo jeliman označuje, jak uvádí Slovník spisovného jazyka českého, člověka nedovtipného, omezeného, hloupého, nezkušeného, naivního. Tedy přesný opak člověka, který se chce utkat s nekompromisní, náročnou tratí závodu v krásném prostředí na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.

 Letošní zima je k milovníkům zimních sportů opravdu štědrá a je třeba toho využít. Skupina přátel Lehkého Šlapání původně plánovala uzavřít, už tak úspěšnou běžkařskou sezónu, po domácím závodě ve Velkých Karlovicích. Ovšem veliká chuť a stále zlepšující se tréninková data, přesvědčila i jinak tvrdého a nekompromisního předsedu klubu, k tomu aby podlehl stupňujícím se prosbám závodníků a nominoval je i na poslední závod seriálu SkiTour. "Chtěl jsem klukům naordinovat trochu volna, ať si orazí po boku svých rodin, protože od března se musí hlásit na jarní přípravě, ale oni že nechtějí" uvedl předseda Martin Janíček. O dvě volná nominační místa se tak strhl velký boj. Nakonec si místo v závodě vysloužili Milan Trlica a Ondřej Novosad. Oba byli pro jistotu zapsáni na kratší 21km dlouhou trať aby se zamezilo zbytečným zraněním.

Nědělního rána tak kluci vyrazili spolu s několika stovkami závodníků zdolat a užít si poslední kilometry v bílé stopě. A nutno říct, že trať jim nedala nic zadarmo. Taktika byla pošetřit síly do závěrečného brutálního kopce a tu kluci splnili do puntíku. Milan v kopci předbíhal jednoho závodníka za druhým a v cíli trochu litoval, že možná v předchozím průběhu závodu šetřil síly až moc a párkrát se i nechal strhnout úchvatnými výhledy a kochal se. I tak se 17. místem ve své kategorii byl spokojen. Ondra na trati opět vyučoval jak se jede takzvaný norský silový soupaž. V závěrečném kopci prodal svoje bohaté zkušenosti a v cíli ho museli pořadatelé brzdit, protože chtěl vyrazit do druhého kola.    21. místo v kategorii je odměnou za dřinu a odříkání během zimní přípravy. A co na závod řekli samotní aktéři: "Krásný závod, perfektní trať, težké stoupání a pekelný sjezd. Prostě gúd rejs" prohodil Milan Trlica. "Na mě to bylo trochu krátké, ale výsledek se určitě počítá" řekl s úsměvem Ondra Novosad.

Tímto se SPLŠ pomalu loučí s veleúspěšnou zimní sezónou. Loučíme se velmi neradi, protože tréninková data ukazují, že forma by měla kulminovat příští víkend, na který je shodou okolností naplánována schůze klubu, takže předpokládáme, že o úchvatné výkony nebude nouze ani v restauračním zařízení u Lva. Dále se těšte na připravovaný velký rozhovor s hvězdami SPLŠ o zimní sezóně a plánech na jaro.

Loučíme se s našim nejoblíbenějším rčením: Dobrej člověk, musí být především dobrej běžkař!!

Díky za podporu, SPLŠ.