22. SCHWARZWALD BIKE MARATHON

09.09.2018

Začátek září je již tradičně věnován krásnému a velice obtížnému bike marathonu napříč Schwarzwaldem a Skupina přátel lehkého šlapání u toho nemohla chybět.

Na již 22. ročník tohoto mezinárodního klání těch nejlepších bike vytrvalců jsme nominovali našeho nejlepšího sprintera Ondřeje Novosada. Cílem bylo zmást a znejistit konkurenci již před startem samotného závodu. Závodilo se na několika tratích v různých kategoriích. Volba padla na 60 km trasu s celkovým převýšením 1300 metrů a Ondřej byl zapsán v kategorii Senioren 1.

Po startu se prakticky ihned oddělila z hlavního pole skupina favoritů, čítající zhruba 200 jmen. V ní dle předpokladu nechyběl ani náš zástupce Ondřej, který využil své síly a zaznamenal nejrychlejší startovní reakci. Celý zbytek závodu obsolvoval ve vysokém tempu a díky jeho spurterským schopnostem vybojoval v cíli konečné 184. místo celkově z celkového počtu 800 startujících. V kategorii Senioren 1 se vklínil do první padesátky, odměnou za jeho bojovný výkon byla 44. pozice. Ondrovi i jeho kolu Bořkovi děkujeme a těšíme se na příští 23. ročník. Ve fotogalerii se mrkněte na překrásné foto z průběhu závodu.