Ellipse Movember Run - reportáž

18.11.2018

V sobotu 17. listopadu se uskutečnil charitativní běh Ellipse Movember Run Valašsko. Na startu na Soláni přivítala běžce azurová obloha a teploty těsně nad bodem mrazu.

Čekala na ně náročná 13 km dlouhá trať po krásném hřebeni Vsetínských vrchů s převýšením 300 metrů. Co se týče startovního pole, tak dorazila téměř kompletní vsetínská běžecká špička doplněná o i kvalitní běžce zahraniční. Je třeba připomenout, že veškerý výtěžek této již tradiční akce putoval na konto nadaci Muži proti rakovině a o celkovém vítězi nerozhodoval pouze výkon na trati. 

Skupina přátel lehkého šlapání si celou akci nemohla nechat ujít, zároveň jsme na domácí půdě nechtěli riskovat a vyslali jsme proto naše dva nejsilnější běžce. Duo ve složení Milan Trlica a Michal Srba je sázkou na jistotu a bojovalo o nejvyšší příčky jak v části sportovní tak v druhé polovině závodu, která byla již ryze společenského charakteru a probíhala v restauraci U Lva a zde se připojil i nově zvolený předseda klubu Martin Janíček (více v článku Valná hromada).

Tentokrát opravdu nešlo o to být v cíli v co nejlepším čase, ale především se pokochat krásnými výhledy a běh si užít a pokud možno nepotkat medvěda, který se toulá místními lesy.

Přesto krátce k výkonům. Bežeckou část nejrychleji zvládl Daniel Čáň, ve sprintu porazil našeho Milana Trlicu. Tato dvojice zvládla náročnou trať v čase 1:02:33. Zbytek účastníků se trousil postupně do cíle u horské chaty Cáb, přesto je třeba zmínit ještě výkon Honzy Bednáře, který absolvoval trať oběma směry a následně seběhl dolů na Vsetín aby dovršil maratonskou distanci 42 km.

K vidění tedy byly velmi kvalitní výkony a účastníci na ně navázali i v druhé polovině závodu, kterou byla afterparty v hospodě u Lva. Zde šla úroveň už tak famózních výkonů ještě o několik stupňů směrem vzhůru. 

Jedním z hlavních cílů akce samozřejmě bylo přispět na dobrou věc a zvýšit povědomí o zdraví mužů a to se myslím povedlo. Vítězové jsou všichni, kteří se této krásné a populární akce zúčastnili.

Závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům za perfektní organizaci a těšíme se na příští ročník!