Běhej Lesy Jizerská 50

04.09.2019

Minulý víkend proběhly dva ultratrailové běhy, ke kterým upíná zraky česká běžecká veřejnost. Legendární Beskydská Sedmička a Běhej Lesy Jizerská Padesátka

Beskydské 7 se zatím s úspěchem vyhýbáme. Přeci jenom 100 km dlouhý závod s převýšením přes 5 km budí, když ne hrůzu, tak minimálně velký respekt. 

Jizerskou 50 známe z běžeckého lyžování, jaká bude její trasa v létě bez hůlek a bez skluzu se rozhodla vyzkoušet naše nová členka Daniela Vaiglová. A vybrala si "plnotučnou" 50 ti kilometrovou trať s převýšením téměř 1 km.

Pro méně odvážné byly v Bedřichovském areálu přichystané i tratě délky 23 a 12 kilometrů. A samozřejmě nemohly chybět ani dětské závody.

Zajímavým motivačním prvkem je kategorie o Krále a Královnu Jizerek určená pro ty co absolvovali závod v zimě na běžkách i v létě v běžecké obuvi. Z každého závodu obdrží body a ty určí panovníky těchto krásných hor.

Kdo se stal Králem a Královnou Jizerek se dozvíte na webu Běhej Lesy. Pro nás se, ale královnou Jizerek stála právě naše běžkyně Daniela. Vydala se přes celou republiku se svojí malou dcerkou Amálkou, aby se poprala se velkou konkurencí a krásnou náročnou a dlouhou tratí. Vždyť její běžecké maximum bylo prozatím maratonských 42 km.

V sobotu 31. srpna v 9 hodin ráno se vydala zdolat místní vlnitý profil plný krásných výhledů spolu s dalšími třemi stovkami závodníků. Cílem proběhla 15 minut před druhou hodinou odpolední v čase 4:43:34. A ačkoliv se kochala místními výhledy a podle svých slov si užívala i místní vytuněné občerstvovací stanice, tak z toho bylo skvělé 13. místo mezi ženami a 6. místo ve svojí kategorii.

"Závod to byl krásný, neskutečné výhledy, ale náročný. Nakonec se udělalo velké horko, což závod ještě ztížilo. Na 42 km už jsem se těšila na dcerku Amálku a to mě pomohlo až na cílovou pásku" zhodnotila v cíli Daniela.

My jí děkujeme za skvělou reprezentaci a těšíme se na další závody. Věříme, že se Dance bude u nás v týmu líbit a vy věřte, že se od ní dočkáme ještě hodně zajímavých závodů a výledků.

SPLŠ