Velký závodní týden - nominace

11.06.2019

Je to opět tady. Před tím, než se členové SPLŠ jako motýle rozletí na dovolené, máme tedy velký závodní víkend. Vlastně nejen víkend nýbrž celý týden. Představenstvo klubu si rve vlasy, jak sestavit nominace, ale my závoďáci tyto závody nabité víkendy milujeme. Ikdyž bychom se nejraději rozpůlili nebo rozčtvrtili abychom mohli absolvovat vše najednou. A co se nám to vlastně všechno sešlo? 

Předně náš domácí oblíbený seriál Valachy Tour pokračuje dílem Bike Valachy. Na upravenou trať, která bude mít letos konečně celých 50 km rozdělených do dvou kol vyrazí dle předpokladů Ondra "Panzerwagen" Novosad. Letos je ve skvělé formě, což potvrdil na horském kempu v Rychlebských horách, zabojuje o stupně vítězů, uvidíme explodovat dynamit v jeho stehnech? To se ukáže, každopádně sekundovat mu bude do formy se dostávající Michal Srba, který trénoval v okolí Lysé Hory. Michal slíbil pořádný výsledek, takže ho přijďte podpořit do Velkých Karlovic, v sobotu v 12:30 startuje hlavní závod.

Za druhé, ikdyž v tomto případě se neodvážím určovat důležitost závodů, pokračuje seriál RunCzech. A pokračuje závodem zařazeným do nejvyšší kategorie IAAF. Ano všichni už tuší. Běží se Olomoucký Půlmaraton. Na mezinárodním poli nemůžeme ponechat nic náhodě a vysíláme to nejlepší z našeho běžeckého portfolia. Takže Milan Trlica a jeho sestra Katka Janíčková. Oba slibuj osobní rekordy. Bude to možné v těchto extrémních teplotních podmínkách? Myslíme, že ano. Závod startuje taktéž v sobotu v 19:00.

Za třetí. Všichni běžci ví, že středa 19.06. je zasvěcena Olympijskému běhu. Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka to je moto tohoto projektu, který podporuje Český olympijský výbor a kterého se zúčastní více než 70 tisíc nadšených běžců. Start všech závodů je v 18:00, stačí si vybrat město, kde chcete startovat. Martin Janíček si vybral Rožnov pod Radhoštěm, kde ukáže jestli forma jde správným směrem, tedy nahoru. Uvidíme ho v cíli do 20 minut na krásné 5ti kilometrové trati?

Těšíme se na vás, ať už na trati nebo podél trati. Online report bude na našem Instagramu, jak jste již zvyklí.

SPLŠ