Salzburg Maraton

20.05.2019

Zatímco česká běžecká veřejnost upnula o tomto víkendu své oči ke Karlovarském půlmaratonu. Světová běžecká špička se sjela v rodišti Wolfganga Amadea Mozarta, v Rakouském Salzburgu se konal již 16. ročník oblíbeného maratonu, v jehož rámci bylo možno zaběhnout též půlmaratonskou trať. Skupina Přátel Lehkého Šlapání tam logicky nemohla chybět. Tentokrát jsme nominovali, stále ještě dvojku týmu, Michala Srbu. Předsednictvo se rozhodlo ho zapsat na půlmaratonskou distanci. Ikdyž se nás Michal snažil přemluvit na maraton, myslíme, že jeho forma ještě nedosahuje loňských kvalit, navíc ho potřebujeme mít připraveného na bike valachy, takže žádné experimenty se nekonaly a Michal byl nakonec rád, že nás nepřemluvil.

Salzburský maratón je každoročně zařazován mezi nejhezčí vyhlídkové závody světa. Tisíce běžců startují před palácem Mirabell, probíhají historickým centrem, místními lesy a kolem křišťálově čistých jezer, aby se vrátili zpět do centra města, kde běžci, kteří zvolili poloviční půlmaratonskou trať končí a maratonci jsi jdou užít tu nádheru ještě jednou.

Pro Michala to byl první takto velký půlmaraton, cíle jsou v SPLŠ samozřejmě vždy nejvyšší, ovšem vzhledem k Michalovu několikrát probíranému tréninkovému deficitu, byl hlavní cíl dokončit a závod si užít. "Chtěl bych zaběhnout čas pod 1:40, dám do toho všechno, chtěl bych odčinit svůj výbuch z Valachy Duatlonu" svěřoval se Michal před startem. Jak řekl, tak i splnil, oficiální časomíra se zastavila na 1:39:32 a bylo z toho krásné 67. místo v kategorii muži do 35 let. "Byl to krásný závod, motalo se to tady po městě, skoro celá trať byla ve stínu, fandilo spoustu lidí, opravdu mohu doporučit všem běžcům. Cíl jsem splnil, teď začnu konečně pořádně trénovat, abych zajel nějaký výsledek na Bike Valachy" řekl Michal v cíli a šel na zasloužené pivko.

My jsme rádi, že SPLŠ zapsala další hodnotný výsledek na mezinárodním poli. Příštím závodem bude už příští víkend horský maraton Valašský hrb, kam vyšleme naši jedničku Milana Trlicu, přijďte mu držet palce. Startovat se bude v sobotu 25.5. u Horského hotelu Čarták na Soláni.