Nominace a závodní program

06.02.2019

Před námi jsou dva víkendy, v kterých nastavíme tvář našemu celozimnímu snažení. Dva víkendy které odhalí, zda dřina posledních dní a týdnů, stovky kilometrů v běžeckých stopách i mimo ně, litry potu v posilovnách, náročné dny a rána na vysokohorském kempu v Livignu, zda všechno naše úsilí které jsme vložili do přípravy během podzimu a zimy, stálo za to.

Rádi bychom vám oficiálně oznámili informace, o kterých se už delší dobu hovoří a to oficiální nominace na blížící se závodní bloky.

Noční stopa Valachy 2019

Vrchol zimní sezóny začíná v sobotu 9. února ve Velkých Karlovicích, a to tradičním závodem Noční stopa Valachy, který je zařazen v seriálu Valachy tour. I letos se závodníci vydají na 15 km dlouhou trasu, startuje se v 18:00 intervalovým způsobem. SPLŠ letos nominovala ve skvělé formě jezdícího Ondřeje Novosada. Intervalový druh startu je jeho oblíbený, čekáme že prodá výtečnou formu, kterou prokazoval během týmového soustředění a bude atakovat příčky nejvyšší.

52. ČEZ Jizerská padesátka

Pro SPLŠ ovšem tento sportovní supervíkend zdaleka nekončí. O den později tedy 10. února vyrazí do stop v okolí Liberce v rámci 52. ročníku legendární Jizerské 50 duo Milan Trlica a Michal Srba. Kluci nemají vyjeté FISové body, budou teda startovat až ze 6 respektive 7 vlny. Nemůžeme od nich logicky očekávat atak stupňů vítězů. Jde o to aby si závod užili, a co nejvíce se posunuli pořadím a zajistili si lepší startovní pozice pro následující ročníky, kde by to již snad mohlo cinknout. Kluky můžete sledovat od 8:15 hodin na Čt 4 Sport a držet jim palce.

Karlovská 50

Následuje krátká týdenní regenerace, kluci si trochu odpočinou ve svých zaměstnáních a hned se vrhnou na náš nejoblíbenější a nejkrásnější závod. Karlovská 50 proběhne v sobotu 16. února. Na Valašskou Marcialongu nominoval klub SPLŠ následující členy.

Na 50 ti kilometrové trati se představí Milan Trlica a Michal Srba a nic jiného než medaile se od nich na domácí půdě nečekají.

Na 10 ti kilometrové trati předsednictvo nominovalo Martina Janíčka a Martina Valiguru. Starší z Martinů by měl prodat své dlouholeté běžkařské zkušenosti a potěšit výsledkem v TOP 50. Od mladého dravce Martina Valigury se čeká především silný závěr na této skoro sprinterské trati a dokončení závodu a posbírání zkušeností do dalších ročníků.

Doufáme v plnou diváckou podporu, doražte fandit, budeme to potřebovat! A kdo nedorazí může nás sledovat v sestřihu na programu NOVA SPORT.

 Děkujeme moc za podporu o výsledcích vás budeme informovat, buď zde a nebo na našem instagramovém profilu.