Noční stopa Valachy 2019

09.02.2019

Seriál Valachy Tour začíná tradičně závodem v běhu na lyžích Noční stopa Valachy a nejinak tomu bylo i letos. Další konstantou, která se nemění, je účast klubu Skupina Přátel Lehkého Šlapání na tomto krásném závodě, na kterém je netypické nejen to, že se startuje po tmě s čelovkou, ale i to, že startuje v intervalech. Do poslední chvíle tedy není jasné, jak závod dopadne.

Letos tradičně perfektně upravené stopy ve Velkých Karlovicích přilákaly rekordní počet startujících. Předprogram zařídilo 190 nadšených dětských závodníků na kratších tratích a na hlavní 15 km dlouhý závod vystartovalo v intervalech po 10 sekundách 275 účastníků. 

Mezi nimi i člen SPLŠ Ondřej Novosad, ač somatotypem spíše sprinter, do dvou 7,5 km dlouhých okruhů nastupoval v roli jednoho ze spolufavoritů. Jak už víte, kvůli termínové kolizi se slavnou Jizerskou 50 se svého oblíbeného nemohli zúčastnit ostatní členové týmu, Ondřej tak zachraňoval čest týmu a prapor udržel hodně vysoko. Po prvním ze dvou okruhů se časově držel těsně za vedoucí skupinou. V druhém kole se na náročné lehce bořivé trati trošku propadl, nicméně v cíli z toho bylo umístění na 47. příčce ve své kategorii. Což je na sprintera, který vyznává spíše bruslařský styl a libuje si v kontaktních typech závodů s hromadným startem skvělé umístění. 

Ondrovi děkujeme za vysoko nasazenou laťku do dalších závodů a příkladnou reprezentaci klubu. Zde najdete kompletní výsledky závodu. A vy se již brzy těšte na reportáž z 52. ročníku Jizerské 50.