11. VALACHIA RUN

29.09.2018

29. Září se na fotbalovém hřišti v Janové pořádal náš domácí běžecký závod Valachia Run. Jednalo se již o 11. ročník. Předešlých 10 ročníků startovalo z panské zahrady v centru Vsetína. Pro tento rok si pořadatelé připravili změnu místa stratu a cíle a my jsme nebyli vůbec proti. Janová je totiž rodnou vískou našich nejúspěšnějších běžčů.

Propozice závodu

Startovalo se na tratích 4 km, 10 km a horský běh na 18 km. Do boje jsme vyslali naše nejlepší běžce, nehodlali jsme na domácím závodě nic podcenit. Na 10 km trati se představila Kateřina Janíčková. Její bratr Milan Trlica se spolu s Michalem Srbou představili na trati nejdelší. Ostatním členům týmu se nepovedlo projít sítem náročné kvalifikace.

Shrnutí závodu

Na 10 km trati která se běží o pohár starosty Vsetína, který mimochodem na akci chyběl, si doběhla Kateřina pro premiérové stupně vítězů. Obsadila 3. místo celkově a 2. místo ve své kategorii.

Naši borci si vedli na 18. km okruhu s brutálním převýšením neméně dobře. Milan Trlica dlouho útočil na stupně vítězů, nakonec z toho bylo 6. místo a náš největší sezónní zářez. I Michal Srba se dlouho držel s nejlepšími nakonec mírně zaostal, výsledkem ovšem byla cenná 26. pozice. Foto z celého závodu si můžete prohlédnou níže.