Birell Prague Grand Prix 2019 - nominace

02.09.2019

Jsou závody a Závody, ano z velkým Z. A protože v SPLŠ máme rádi výzvy, tak se účastníme těchto Závodů s mezinárodní, světovou konkurencí. Samozřejmě, šance na to zaběhnout stupně vítězů pro nás neexistuje, ale o to v amatérském sportu primárně nejde. Jde o zážitky. A kde jinde se Vám poštěstí proběhnout se s dalšími 11 tisíci běžci ze všech koutů světa?

Takovou šanci nám nabízí, příští víkend konaný závod Birell Prague Grand Prix 2019 na 10km.

Nominace na takový závod je za odměnu. A kdo si tuto odměnu zaslouží?

O Milanovi Trlicovi, který se účastní 99,9% procent závodů není třeba vůbec diskutovat. Jeho cíl bude 10 km pod 40 minut. Na trati plné otoček, běžců a krásných výhledů to není ani pro Milana nic lehkého. Nezakouká se na trati? Porazí nějakého keňana?

Milana na trati doplní jeho manželka, jeho sestra i jeho švagr a vytvoří mu tím vskutku rodinnou atmosféru, bude totiž útočit na celkové stupně vítězů v kategorii povolání seriálu RunCzech.

Kateřina Trlicová, pro ní to bude první závodní desítka, pravděpodobně přijde o svojí vítěznou šňůru, ale přesto můžeme očekávat útok na osobní rekord.

Kateřina Janíčková se letos dostává do formy. I ona bude útočit na stupně vítězů v kategorii povolání i od ní očekáváme osobní rekord.

Předseda Martin Janíček rozběhne Milanovi prvních 500 metrů jako vodič. Tempo by mělo být 3:50 na kilometr. Doběhne po tomto extrémním vypětí až do cíle? Od předsedy se jako vždy nic neočekává.

Jako externí člen nás doplní i Eva Jakubkovičová, jak dopadne?

To se můžete dozvědět, když nám přijdete fandit přímo k trati a nebo nás sledovat na obrazovkách České Televize. Hlavní 10 km závod startuje v sobotu 7. září v 19:30 na Náměstí Republiky v Praze.